Hakkımızda

Ankara Alacaatlı’da çeyrek asırlık bir geleneğin sürdüğü yer Çalgan… Bu saklı köye adım attığımız andan itibaren şehrin griye çalan tüm renklerini, yeşilin ve mavinin harmanında unutmak için sizlerle buluşuyoruz.

Kimisi hafta sonunu bir kiraz ağacının altında geçirmek için kimisi kuşların eşlik ettiği masalarda bir araya gelmek için kimisi de yalnızca hal hatır sormak için gelir Çalgan’a… Geçmişten bugüne bahçelerimizde koşan kaç çocuğu büyüttük, kaç nesli ağırladık, kaç vefayı yanımıza aldık bilinmez ama birlikte geçirdiğimiz anlar asla değişmez. Bizim için yemek keyif işidir, emek işidir, sabır işidir… Bizim için mutfaktan masaya gelen her lezzet onu bekleyen büyülü bir atmosferde eşlik etmelidir sohbetlere. Bir araya gelinen anlara şahitlik etmelidir doğa; yalnızca mutfağıyla değil taşıyla, toprağıyla, havasıyla, suyuyla bir nefeslik huzur vermelidir insana…

Çalgan Saklıköy

Bizler, Ankaralıların yıllardır aradığı o bir nefeslik huzuru dört mevsim keyifle vakit geçirebilecekleri açık alanlarımız ve kış bahçelerimize sığdırıyoruz. Kış gelince karın ve yağmurun huzurunu sıcak bir şarap ve leziz bir menüyle yaşıyor, yazın şelale kenarında ya da yemyeşil ağaçların arasında her buluşmaya anlam katıyoruz. Çeyrek asırlık tecrübe ve deneyimle şehrin ortasında başka bir hayat sunuyoruz.