Doğa

Birbirinden farklı konseptleriyle her anı değerli kılan yaz ve kış bahçelerimiz yılların tecrübesini doğanın yüceliğinde yaşatmaya devam ediyor. Kuşlar her sabah cıvıltılarıyla kahvaltınıza eşlik ediyor, rüzgâr ağaçların arasından günün tüm yorgunluğunu peşine katmak için geliyor…

Bazen kaldırılan kadehlere Ankara’nın eşsiz kar manzarası eşlik ediyor bazense baharın gelişi ilk Çalgan’dan duyuluyor. Burada tüm günü huzurla geçirebileceğiniz doğayla iç içe bahçelerimiz sizi karşılamak için bekliyor.

Yemek

Güne dolu dolu bir köy kahvaltısıyla başlamak, akşamı seçkin et ve balık menüsüyle tamamlamak için doğru yerdesiniz. Türk mutfağının yöresel ve eşsiz tatlarına yer verdiğimiz menümüz, deneyimli ve kaliteli hizmet sunumumuz ile unutulmaz bir ziyafete ev sahipliği yapıyoruz.

Mezelerimiz, ara sıcaklarımız, ana yemeklerimiz, tatlılarımız ve yöresel Karadeniz lezzetlerimizle sizlerle buluşuyoruz. Birlikte kaldırılan kadehlere, sohbetlere eşlik eden lezzetlere, unutulan değerlerin hatırlandığı her ana sahip çıkıyoruz.

Kahvaltı

Çalgan’da başlayan her sabah dalından koparılan kirazların, peteğinden alınan balların, Karadeniz yaylalarından gelen tatların sohbete karıştığı eşsiz bir keyif sunuyor. Yılların tecrübesiyle dolup taşan kahvaltı masalarımızda Türk mutfağının yöresel ve unutulmaz lezzetlerini günün en güzel saatinde sizlerle buluşturuyoruz.

Sohbetler yarım kalmasın, çaylar eksilmesin diye sınırsız köy kahvaltımızla yeşillikler içinde bambaşka bir dünyaya uyanıyoruz. Sizler için özel olarak getirttiğimiz doğal lezzetlerimizle güne sağlıklı ve leziz bir başlangıç yapıyoruz.

Etkinlik

Davet, organizasyon, yılbaşı, özel gün… Siz doğanın içinde sevdiklerinizle ne zaman buluşmak isterseniz düşlediğinizden fazlasını sunmak için bekliyoruz. Geniş açık alanlarımız ve kış bahçelerimizde en özel anlarınızı unutulmaz kılıyoruz.

Birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yaptığımız Çalgan’da sizlerin ve sevdiklerinizin özel hissetmesi için tüm detayları düşünüyor; doğanın içinde, eşsiz atmosferimizle tüm ayrıcalıklı anlar yaşatıyoruz.

Açık Alan

Rahatça vakit geçirebileceğiniz açık alanlarımızda özgürce çimenlere basabilir, çocuklarınızı gönül rahatlığıyla serbestçe bırakabilir, bir şelale kenarında en özel anlarınızı kutlayabilir ve huzur dolu bir nefes alabilirsiniz.

Ankara’nın en büyük açık alanlarından birine sahip olmanın verdiği gururla, doyasıya vakit geçirebileceğiniz her anı doğanın mütevaziliğiyle kucaklıyoruz.

Kapalı Alan

Kış Bahçesi

Ahşap, cam, şömineli, sobalı… Siz Ankara’nın kışını nasıl yaşamak isterseniz öyle…

Sıcak şarap eşliğinde beyaza boyanmış şehri izleyebileceğiniz, soğuğa inat sıcacık atmosferimizde içinizi ısıtabileceğiniz birbirinden farklı mimari konseptle sizleri ağırladığımız kış bahçelerimiz, günün her saati dilediğiniz gibi sizleri bekliyor.

Çocuk Parkı

Siz sevdiklerinizle doğanın ve sohbetin tadını çıkarırken çocuklarınız da deneyimli gözetmenler eşliğinde oyun, etkinlik ve drama faaliyetlerine katılıyor. Çocuklarınız tüm gün boyunca sosyalleşiyor, doğayla iç içe eğlenceli zamanlar geçiriyor, farklı etkinlik ve oyunlarla unutamayacakları bir deneyim yaşıyor. Size yalnızca Çalgan’ın eşsiz doğasını keyifle yaşamak kalıyor…

Yerleşke